Попето и Кубан избегнаха загуба в последния момент

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов и неговият клуб Кубан избегнаха в последния момент ново разочарование в Лига Европа, след като се добраха до реми 1:1 гостуващия Суонси в ранен мач от 4-ия кръг на втория по сила евротурнир.

Първото падна още в 9-ата минута на срещата, когато „лебедите“ наказаха колективна грешка в защитата на домакините и Вилфред Бони прониза мрежата на вратаря Александър Беленов.

Дори в отсъствието на звездата Мичу носителите на Купата на лигата в Англия показаха отлична ефективност, а Бони затвърди статута си на водещ реализатор на тима си в турнира. Нападателят от Кот д'Ивоар вече има цели 5 гола в Лига Европа, с което изравни миналогодишното си постижение с екипа на Спарта (Прага).

За щастие на руския отбор в 92-ата минута натискът им даде позитивно отражение на резултата, когато резервата Ибрахима Балде донесе драматично равенство 1:1. Сенегалецът (на снимката долу) за първи път постави името си сред голмайсторите в Лига Европа.

Ивелин Попов изигра цял мач за Кубан, но не можа да се разпише във втори пореден мач, след като миналият уикенд реализира първото си попадение в руската Премиер лига за победата с 2:1 в дербито с градския съперник ФК Краснодар.

Особено през първото полувреме Попето имаше шансове да изравни резултата, а в 5-ата минута с прекрасен извеждащ пас позволи на Джибрил Сисе да излезе очи в очи с противниковия страж, но бившата звезда на Ливърпул не можа да вкара.

Така ситуацията на Кубан в Група А изглежда малко по-позитивна, но тимът остава на последното 4-то място, вече с актив от 2 точки. Суонси продължава да бъде лидер с 8 пункта, но ако Валенсия надвие Санкт Гален по-късно днес, ще измести „лебедите“ от първата позиция.