Полша громи, Ирландия крачи към баражите (ВИДЕО)

Полският национален отбор се отърси от неприятното поражение като гост на Германия преди три дни с разгром 8:1 над почти изцяло аматьорския състав на Гибралтар в среща от осмия кръг на квалификациите за Евро 2016.

Нападателят на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски не пропусна да увеличи головата си сметка срещу непретенциозния съперник и отбеляза две от попаденията за тима си, с което се извиси на първо място сред реализаторите с 10 гола (шест общо срещу Гибралтар).

В друга среща от Група D Ирландия постигна изключително ценен успех с 1:0 над Грузия и затвърди третото си място, докато по същото време Германия спечели с 3:2 визитата си на Шотландия.

Така Бундестимът остана на първо място с 19 точки, а Полша го следва плътно със 17, като Ирландия вече с 15 пункта окупира категорично третото място. Четвъртият Шотландия вече изостава, защото има 11 точки в актива си при два оставащи кръга до края на квалификациите. Грузия е с 6, а Гибралтар – с 0.

Единственият гол за Ирландия отбеляза в 69-ата минута Джонатан Уолтърс, като неговото попадение дойде на фона на пълното превъзходство на домакините и цели седем точни удара към вратата на Грузия.

1-0 Jonathan Walters Goal UEFA Euro Champ...by diyan-delev

Полша очаквано нямаше никакви проблеми с Гибралтар – Гросицки отбеляза два гола в 8-ата и 15-ата минута, а Левандовски последва примера му с попадения в 18-ата и 29-ата, първото от които особено красиво.

Милик в 56-ата направи 5:0, а от дузпа вкара и Якуб Блашчиковски. Отново Милик бе точен в 72-ата, а секудни по-късно Капустка реализира 8-ия гол за Полша, преди в 87-ата Гослинг да се разпише за крайно 8:1.

All Goals and Highlights | Poland 8-1 Gibraltar...by soccerhub365