Пол Погба е №1 "петел" в осминафинала на Франция

Пол Погба беше обявен за играч на мача в осминафинала на Световно първенство 2014 между Франция и Нигерия, който се игра по-рано днес.

Феновете определиха халфа за победител в класацията на ФИФА, като други претенденти за званието бяха Матю Валублена, който даде двата паса за победата с 2:0 на "петлите", както и Антоан Гризман, който се включи в игра през второто полувреме.

Погба вкара първия гол, който помогна на Франция да вземе предимство в 78' и да се справи с коравите "супер орли".

Халфът на Ювентус беше почти безгрешен по време на мача, като раздаде 57 точни паса и беше един от най-добрите играчи на терена за Франция.

Най-важното е, че избухливият полузащитник не си изкара наказателен картон и ще е на разположение на Дидие Дашам в четвъртфиналния двубой на своя тим. Съперникът на Франция ще бъде определен в двубоя Германия - Алжир.