Пол Еспаргаро взе драматичен успех в Moto2

Испанецът Пол Еспаргаро с "Калекс" спечели драматично състезанието за Голямата награда на Каталуния, шести кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto2.

22-годишният Еспаргаро преодоля трасето за 41:17.307 минути, за да запише втори успех за сезона и обшо шести в кариерата си.

Втори само на 81 хилядни от секундата финишира друг испанец Естеве Рабат също с "Калекс", а трети на малко провече от 6 секунди остана Томас Люти (Швейцария) със "Зутер".

Лидерът в генералното класиране Скот Рединг (Великобритания) се нареди четвърти на 9 секнуди зад победителя.

Той прекъсна серия от две поредни победи, но остана на върха в подреждането със 114 точки.

Втори се изкачи Еспаргаро със 79 точки, а трети е Рабат със 75 точки, посочва БТА.