Показаха факела за Ванкувър 2010

снимка: vancouversun.com

Официалният дизайн на факела за зимната Олимпиада във Ванкувър бе представен днес, като част от празненствата по-случай една година до началото на зимните олимпийски игри в канадаския град.

 

Организаторите обясниха, че белият цвят и плавните извивки са вдъхновени от следите, които оставят скиорите в снега след своето спускане.

 

Факелът е дело на компанията за астроинженерство Бомбардие и е дълъг около един метър. Теглото му е малко над един килограм, когато е пълен догоре с гориво.

 

"Дизайнът на олимпийския факел е изключително важен", заяви президентът на МОК Жак Рох. "Факелът носи олимпийския огън и е символ на надеждата, на приятелството и на взаимното уважение навсякъде по света."