Поделиха златото в скока на височина в Сопот 2014

Лидерката в световната ранглиста за сезона Мария Кучина (Русия) и Камила Лицвинко (Полша) разделиха титлата в скока на височина на Световното първенство по лека атлетика в зала в полския град Сопот.

Двете завършиха с по 2,00 метра, които преодоляха от първи опит и след идентично представяне на по-долните височини и заслужиха златни отличия.

Във финала Лицвинко изравни националния рекорд на Полша в зала, която тя постави по-рано през сезона. Тя стана първата състезателка от страната със световна титла по лека атлетика в зала.

На трето място завърши европейската шампионка на открито и в зала Рут Бейтия (Испания) също с 2.00 метра, които обаче преодоля от втори опит.

Двукратната световна шампионка на закрито от Валенсия 2008 и Доха 2010 Бланка Влашич (Хърватия) се класира на разочароващото шесто място със 1.94 метра, посочва БТА.