Единственият европеец спечели финала на 400 метра в Сопот 2014

снимка: iaaf.org

Единственият европеец в мъжкия финал на 400 метра спринт гладко бягане Павел Маслак (Чехия) се поздрави с великолепен успех и спечели титлата на Световното първенство по лека атлетика в зала пред екзалтираната публика в полския град Сопот.

Маслак от самото начало поведе в надпреварата и защитаваше отлично своята линия, което му позволи да заеме най-добрата позиция преди решителните метри. Той спря хронометрите на 45.24 секунди, което е страхотно постижение, особено на този ранен етап от сезона.

На второ място с личен рекорд 45.58 секунди финишира представителят на Бахамите Крис Браун, който на 35-годишна възраст демонстрира формата на живота си и се окичи със сребро.

Американецът Кайл Клемънс все пак се добра до третата позиция и бронзовия медал с резултат 45.74 секунди, след като се възползва от срива в темпото на костариканеца Нери Бренес, който от втори 200 метра преди финала завърши последен на 6-то място.

Маслак записа личен рекорд в зала с титлата си в Сопот 2014, който е трети за него през сезона, тъй като през февруари спря хронометрите на 6.65 на 60 метра и 20.52 на 200 метра, които също са върхови постижения в кариерата му.