Победи за Радванска и На Ли, Возняцки се подигра със Слоун Стивънс

Шампионката от 2012 година Агнешка Радванска (Полша) се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 5,4 милиона долара. Поставената под номер 3 Радванска се справи с рускинята Елена Веснина в два сета - 7:5, 6:3.

Двубоят не бе никак лек за полякинята, която трябваше да преодолява на два пъти пробив дефицит в първия сет, а след това и още веднъж в началото на втория, за да стигне до успеха след 101 минути игра.

"Имах проблеми с подаването. Вятърът беше непостоянен и това ме затрудни. В същото време тя удряше топката много здраво, особено в първия сет. Все пак се радвам, че успях да спечеля точките във важните моменти, което се оказа решаващо", коментира Радванска.

За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу Елина Свитолина (Украйна), която изоставаше със сет и 1:4, но стигна до обрат срещу Барбора Захлавова Стрицова (Чехия) с 4:6, 6:4, 6:1.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия На Ли (Китай) също продължава напред. Поставената под номер 2 Ли надделя трудно над представителката на домакините Медисън Кийс със 7:6(3), 6:3 след 101 минути игра.

19-годишната Кийс, 38-а в класацията на WTA, пропусна три сетбола при 5:3, след което азиатката доминираше в тайбрека, за да поведе в резултата. Във втората част американката отново имаше пробив аванс при 2:0, но последва серия от пет поредни гейма за Ли, което се оказа решаващо.

Така за място на четвъртфиналите Ли очаква Карла Суарес Наваро (Испания), която се наложи над Кая Канепи (Естония) с 6:2, 6:1.

Трикратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) допусна 44 непредизвикани грешки, но все пак стигна до успеха срещу участващата с "уайлд кард" Кейси Делакуа (Австралия) с 6:4, 5:7, 6:4 след 2:18 часа игра, информира БТА.

Американката ще играе в четвъртия кръг срещу финалистката на Откритото първенство на Австралия Доминика Цибулкова (Словакия), която елиминира Ализе Корне (Франция) със 7:6(6), 6:4.

Друга бивша номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) отнесе представителката на домакините Слоун Стивънс с 6:1, 6:0 под погледа на годеника си - състезателят по голф Рори МакИлрой.

Возняцки загуби само 5 точки във втория сет, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне Варвара Лепченко (САЩ), която отстрани Айла Томлянович (Хърватия) с 6:4, 6:7(4), 7:6(2).