Мъри и Федерер с рутинни победи в Маями

Защитаващият титлата си Анди Мъри се класира за осминафиналите на Мастърса в Маями с награден фонд 5,6 милиона долара. Поставеният под номер 6 шотландец надделя над Фелисиано Лопес с 6:4, 6:1, записвайки девета победа в девет мача срещу испанския си съперник.

"Движех се добре и ретурите ми бяха на ниво. Срещу Фелисиано никога не е лесно, защото той умее много добре да накъсва ритъма", коментира Мъри, който търси трета титла в турнира след 2009 и 2013 година.

В спор за място на четвъртфиналите Мъри ще се изправи срещу французина Жо-Вилфред Цонга, който стигна до впечатляващ обрат срещу Маркос Багдатис след 4:6, 7:6(6), 7:5.

Трикратният победител и номер 2 в схемата Новак Джокович също продължава напред, след като съперникът му в третия кръг Флориан Майер се отказа заради болки в аддукторите. Джокович ще играе срещу Томи Робредо, който елиминира Жулиен Бенето с 6:3, 6:4.

Шампионът от 2005 и 2006 година и поставен под номер 5 Роджър Федерер надделя над холандеца Тимо де Бакер с 6:3, 6:3. Швейцарецът не допусна пробив и записа 21-а победа в 24 срещи от началото на сезона.

За място на четвъртфиналите Федерер ще срещне номер 9 Ришар Гаске, който отстрани Кевин Андерсън след 6:3, 6:4.