Победа и загуба за българите в Лига Европа (ВИДЕО)

Валери Божинов игра 35 минути при победата на неговия Партизан с 3:1 като гост на Аугсбург във втори мач от Лига Европа. Сръбският гранд се нуждаеше по-рано от планираното от услугите на българския нападател, след като той влезе в 22-ата минута, за да смени Умару приндително.

Самият Божинов доскоро лекуваше контузия в глезена и поради тази причина напусна игра в 67-ата минута за сметка на Петрович, но към този момент вече крайният резултат бе фиксиран.

Живкович изведе Партизан напред с хубав гол в 31-ата минута, а автогол на Дон-Вон в 54-ата увеличи аванса на „гробарите“. Звездата на домакините Раул Бобадия върна едно попадение в 57-ата, но Живкович с втория си гол за вечерта фиксира крайното 1:3 в 62-ата. Самият Божинов също имаше нелоши удари, но така и не успя да се разпише.

Партизан е едноличен лидер в група L с пълен актив от 6 точки, а Аугсбург е последен с 0. В другия мач от групата Атлетик (Билбао) победи с 2:1 АЗ (Алкмаар), като така и двата тима имат по 3 пункта.

Augsburg 1-3 Partizan Belgrade UEFA Avrupa Ligiby f100001469543826

Шкендербеу без Венцислав Христов в състава си загуби с 0:2 гостуването си на Локомотив (Москва) и остава последен в Група Н с 0 точки. Руснаците са самотни на върха с 6, а Бешикташ има 4, след като записа равенство 1:1 срещу Спортинг (Лисабон) в другия мач от групата.

Базел без все още възстановяващия се от контузия Иван Иванов в групата си спечели с 2:0 домакинството на Лех (Познан) и продължава с 6 точки да бъде водач в група I. В другия мач от нея Фиорентина срази Беленензеш като гост с 4:0.