Фиорентина продължава да лети (ВИДЕО)

Лидерът в италианската Серия А Фиорентина постигна първа победа в кампанията си в Лига Европа, след като спечели с 3:0 гостуването си на португалския Беленензеш в двубой от първата порция мачове във втория по сила турнир.

В 18-ата минута Давиде Астори откри резултата в полза на „виолетовите“ (играещи с резервния бял екип), след като направи успешна добавка от около седем метра и опропасти усилията на вратаря Вентура, който бе отклонил силен удар от дистанция на Матиас Весино.

Уругваецът Весино имаше дейно участие и във втория гол на Фиорентина, паднал в първата минута на добавеното време на първата част. Той предостави топката за Кума Бубакар, който с безпощаден шут от около 15 метра оплете топката в мрежата на домакините за втори път.

В 83-ата минута резултатът набъбна след автогол на Тонел, предизвикан от резервата Якуб Блашчиковски. В 90-ата минута феновете на Фиорентина и италианския футбол получиха поводи за позитивни емоции, след като контузеният доскоро Джузепе Роси овладя топката в наказателното поле и хладнокръвно оформи крайното 0:4.

Така Фиорентина спечели първи 3 точки в Лига Европа и записа трета поредна победа, включително разгрома с 4:1 на стадион „Джузепе Меаца“ срещу непобедения дотогава Интер в шестия кръг на Серия А.

В другия мач от група I Базел без Иван Иванов в групата си спечели с 2:0 домакинството си на Лех (Познан) и продължи да бъде водач в класирането с пълен актив от 6 точки – швейцарците спечелиха с 2:1 визитата си във Флоренция в предишния кръг. Беленензеш е на последно място без спечелена точка.

Belenenses - Fiorentina 0-4 UEFA Europa League...by football-review