Пълна сензация на "Камп Ноу"

Доскорошният едноличен лидер в Примера Дивисион Барселона слезе от върха във временното класиране, след като тази вечер каталунците допуснаха шокиращо домакинско поражение с 0:1 от Селта в двубой от 10-ия кръг на първенството.

Единственият гол в мача реализира Хоакин Ларивей в началото на втората част, а дори усилията на звездното трио Меси - Неймар - Суарес не успяха да измъкнат "лос кулес" от деликатната ситуация.

Отборът на Селта обаче не бе лишен и от известна доза шанс в днешната вечер, имайки предвид, че цели четири пъти гредите помогнаха на гостите от Галисия. Другият главен виновник за успеха е вратарят на Селта Серхио Алварес, който осъществи няколко ключови намеси в течение на двубоя.

Така Барселона слиза от първо до трето място във временното класиране на Примера с актив от 22 точки, докато лидер с 24 е Реал Мадрид. Шампионът Атлетико е вече втори с 23. Каталунците обаче могат да се смъкнат дори на пето място в таблицата, ако Севиля и Валенсия запишат позитивни резултати в предстоящите си мачове. Селта пък събра 19 точки на сметката си, но остава на шеста позиция в класирането.

За Барселона това е и втора поредна загуба в разстояние на само седмица, след като през миналия уикенд "блаугранас" загубиха и "Ел Класико" с Реал Мадрид на "Сантяго Бернабеу".

Лионел Меси пък отново не успя най-малкото да изравни рекорда на Телмо Сара за брой отбелязани голове в испанското първенство. Бълхата остава с 250 попадения на сметката си, което е с едно по-малко от историческото постижение на Сара.

Луис Енрике извади Жерар Пике от групата за срещата, като наставникът не можеше да разчита и на контузения Андрес Иниеста. Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес стартираха в атака за "лос кулес", а Серхио Бускетс, Рафиня и Иван Ракитич заеха места в халфовата линия. Жорди Алба, Жереми Матийо, Хавиер Масчерано и Даниел Алвес започнаха в защита пред вратаря Клаудио Браво.

Селта разчиташе Хоакин Ларивей, Фабиан Орелана и юношата на Барселона Нолито в предни позиции, а Крон-Дели, Радоха и Пабло Ернандес трябваше да се борят с халфовете на домакините.

4122212

Срещата на "Камп Ноу" стартира с две възможности пред Неймар, но бразилският национал не успя да се възползва. В 8' "кариоката" изпрати топката право в ръцете на Серхио Алварес, а три минути по-късно страхотен изстрел на нападателя кацна върху напречната греда на вратата.

Селта отговори в 28', когато Пабло Ернандес не бе далеч от откриване на резултата. Чилийският халф засече с глава центриране в пеналтерията на Барселона, но сънародникът му Клаудио Браво реагира добре и спаси.

4122211

Само две минути по-късно дойде ред и на Серхио Алварес отново да се намесва. Лионел Меси разигра на двойно подаване с Неймар и намери очертанията на вратата, но Алварес се намеси блестящо и спаси.

В 32' и гредата помогна на гостите от Галисия. Джони Кастро спря полета на топката след изстрел на Меси, а макар и с помощта на един от стълбовете, кълбото така и не влетя в мрежата.

4122217

Десет минути по-късно Луис Суарес можеше да отбележи първия си гол с екипа на Барса, но и този път Алварес показа класа и спаси.

След почивката Барселона отново се втурна в атаки към вратата на галисийците, а в 47' гредата за трети път спаси състава на Селта. И този път споходен от малшанс бе Неймар, който засече центриране на Рафиня, но отново нацелвайки горната греда на вратата.

И докато каталунците всячески търсеха път към вратата на гостите, в 55' гостите от Селта сензационно стигнаха до откриване на резултата. Бившият футболист на домакините Нолито матира отбраната на Барселона с триково подаване с пета, а оставеният очи в очи с Браво Ларивей реализира за 0:1.

До края на срещата "лос кулес" се впуснаха в офанзивни акции, но отбраната на Селта действаше хладнокръвно и рядко позволяваше опасности за Серхио Алварес. В 65' Лео Меси намери пространство за удар и стреля по земя, но Алварес спаси с крак.

Двадесет минути преди края нова възможност се откри и пред Луис Суарес. Резервата Педро Родригес финтира бранител на гостите и центрира точно около границата на вратарското поле, но изстрелът с глава на Луис Суарес попадна право в ръцете на перфектния тази вечер Алварес.

Между 78' и 80' на "Камп Ноу" стана горещо, защото и двата отбора си размениха по една ситуация. Първо Нолито и Чарлс пропуснаха за гостите, а след това Барселона регистрира и четвърта греда в двубоя. Лионел Меси стреля от пряк свободен удар, но изстрелът на Бълхата удари рамката.

4122213

В последните десет минути Барселона затегна обръча пред галисийската врата, но каталунците така и не стигаха до желания изравнителен гол. В 84' отново Луис Суарес се озова в центъра на събитията, но и този път уругваецът не успя да отбележи заради намеса на фантастичния Серхио Алварес.

И до края на срещата Барселона така и не намери отговор на създалия се ребус, а Селта завоюва изключителен успех на "Камп Ноу", донасяйки страхотна радост на феновете си.