Парма спря кошмарна серия и разклати стола на Мацари

Изненадващият аутсайдер в Серия А Парма най-сетне пое глътка въздух и изплува от дъното на класирането, след като тази вечер "дуковете" спечелиха с 2:0 домакинството си на Интер в среща от 10-ия кръг на първенството.

По този начин воденият от Роберто Донадони отбор прекъсна кошмарната си серия от шест поредни загуби, постигайки и едва втора победа от началото на кампанията. Парма събра актив от 6 точки и се изкачи на 18-о място в класирането, преди обаче отборите на Чезена и Киево да изиграят своите мачове от кръга.

Интер пък продължава да се представя колебливо и непостоянно през кампанията, като за "нерадзурите" това е трета загуба от началото на сезона. Интер остава на 8-а позиция във временното класиране с актив от 15 точки, като със сигурност днешната загуба отново ще породи куп спекулации относно бъдещето на наставника Валтер Мацари. Бившият треньор на Наполи получи спокойствие след двете поредни победи над Чезена и Сампдория, но поражението от последния тим в Калчото отново ще доведе тъмните облаци над главата на тактика.

И двата гола за Парма в днешния двубой отбеляза левият халфбек на домакините Паоло Де Челие, чийто включвания в атака тази вечер се оказаха повече от успешни. Интер пък трудно създаваше опасности пред вратата на Антонио Миранте, като с нищо не помогна и включването на младите таланти на тима Федерико Бонацоли и Гастон Камара.

Бившият нападател на Интер Антонио Касано стартира в атаката на Парма, а Масимо Кода и Франческо Лоди трябваше да подпомагат ФантАнтонио в предни позиции. Паоло Де Челие и Андреа Рисполи започнаха на двата фланга, докато Хосе Маури и Африе Акуа започнаха като двойка вътрешни полузащитници.

Валтер Мацари остави бразилския национал Ернанес на резервната скамейка на Интер, като Гари Медел, Здравко Кузманович и Матео Ковачич получиха доверието на специалиста в средата на терена. Аржентинското дуо Родриго Паласио - Мауро Икарди отново стартира в атаката на "нерадзурите", докато Джоел Оби и Додо заеха позиции на двата фланга.

4122223

Срещата на "Енио Тардини" стартира кошмарно за миланския гранд, който допусна ранно попадение след само пет минути игра. Центриране на Рисполи бе проспано от цялата отбрана на гостите, а включилият се в атака Паоло Де Челие засече топката от близка дистанция, разстрелвайки Ханданович за 1:0.

В следващите минути шансовете за гол пред двете врати липсваха, а домакините умело затваряха постъпите към вратата си, докато Интер усилено търсеше начини да възстанови равенството. Темпото на игра на "Тардини" също не бе особено високо, което и не спомагаше особено много за атрактивността на сблъсъка.

4122227

Втората част на срещата обаче стартира интригуващо, като още в 48' "дуковете" можеха да удвоят аванса си в резултата. Антонио Касано намери начин да комбинира с Франческо Лоди в наказателното поле на Интер, но халфът на домакините не успя да уцели вратата.

В 58' "нерадзурите" отговориха чрез Мауро Икарди, но аржентинецът не успя да затрудни Миранте от малък ъгъл. Две минути по-късно Ковачич пусна извеждащ пас за Додо, но бразилецът отигра лошо ситуацията и пропиля възможността. В 68' и Родриго Паласио напомни за присъствието си на терена, но опитът за истрел на "осмицата" се оказа плачевен.

4122225

В 73' Валтер Мацари рискува и пусна в игра 17-годишния нападател на Интер Федерико Бонацоли, но само три минути по-късно миланци инкасираха и второ попадение във вратата си. Изстрел на Антонио Касано бе отклонен от Гари Медел, като за лош късмет на гостите, кълбото се озова право в краката на Паоло Де Челие. Бившият футболист на Ювентус не успя да отправи силен удар по топката, но въпреки това кълбото премина през краката на Ханданович и се озова в мрежата - 2:0.

До края на срещата Парма можеше да направи резултата и класически, докато съпротивителните сили на Интер съвсем се изчерпаха. На няколко пъти футболисти на "дуковете" намериха очертанията на вратата, но единствено намесите на Самир Ханданович спасиха "нерадзурите" от по-сериозно поражение в цифрово изражение.