Плишкова детронира "кралицата" в Мадрид и е на полуфинал

снимка: twitter.com

Каролина Плишкова детронира действащата шампионка на турнира в Мадрид - Симона Халеп, и си заслужи място в полуфиналната фаза на турнира. Чехкинята имаше нужда от час и 10 минути за чистата победа в два сета – 6-4, 6-3.

Срещата започна с ранен пробив за световната номер 1 Халеп и аванс от 2-0. С помощта на бомбените си сервиси и мощни удари от дъното на корта обаче Плишкова спечели 5 от следващите 6 гейма и доведе резултата до 5-3 в своя полза.

Бившата №1 бе на точка от затварянето на сета още в гейм №9 при сервис на нейната противничка, но все пак Халеп задържа подаването си. Минути по-късно Плишкова приключи сета с гейм на нула.

Халеп допусна нов пробив още в самото начало на втората част. До края на мача румънката спечели едва три точки на сервис на своята опонентка, а с нов късен брейк Плишкова подпечата успеха си и елиминирането на шампионката от последните две издания на надпреварата, пише tenniskafe.com.

В битка за място на финала чехкинята ще срещне Петра Квитова или Дария Касаткина. По-рано през днешния ден Каролин Гарсия се наложи над Карла Суарес Наваро с 6-2, 6-3 и очаква победителката от двубоя Мария Шарапова – Кики Бертенс.