Пълен обрат: Рууни се съгласи да остане на "Олд Трафорд"

галерия:

Това, което изглеждаше почти немислимо допреди два дни, все пак ще се случи - Уейн Рууни ще остане футболист на Манчестър Юнайтед и за в бъдеще, съгласявайки се да парафира нов петгодишен контракт с "червените дяволи".

 

Новината идва скоро, след като лично английският национал призна, че има желание да напусне клуба, заявявайки, че не се чувства сигурен относно амбициите на Юнайтед за в бъдеще, както и способността на тима да се бори за нови трофеи.

 

Днес обаче мениджърът сър Алекс Фъргюсън потвърди, че Рууни се е съгласил да преподпише за още пет години договора си с Юнайтед, с което и ще продължи да носи червената фланелка и занапред.

 

"Това бе трудна седмица за нас, но подобно интензивно отразяване е нещо, което очакваме в Манчестър Юнайтед. Казах на момчето, че вратата за него е винаги отворена, като съм много щастлив, че Уейн реши да остане", довери сър Алекс.

 

"Понякога, когато си част от даден клуб, е трудно да осъзнаеш наистина колко голям е този клуб. Нужно е да се случи нещо подобно на събитията от последните няколко дни, за да разбереш. Мисля, че сега Уейн разбира колко велик клуб е Манчестър Юнайтед".

 

"Радостен съм, че той прие предизвикателството да предвожда младите футболисти и да наложи името си като един от най-големите играчи в историята на Манчестър Юнайтед. Това показва характер и вяра в идеалите, които защитаваме. Сигурен съм, че всички свързани с клуба сега ще застанат зад Уейн и ще му покажат подкрепата, от която се нуждае, за да изнесе представянията, на които знаем, че е способен", добави шотландецът.

 

Самият Уейн Рууни пък също каза няколко думи, скоро след като стана ясно, че на този етап бъдещето му остава в "Театъра на мечтите".

 

"Радостен съм, че ще подпиша нов договор с Манчестър Юнайтед. В последните няколко дни говорих с мениджъра и собствениците, като те ме убедиха, че именно това е мястото, на което принадлежа. В сряда казах, че мениджърът е гений, като неговата вяра и подкрепа ме убедиха да остана", заяви Рууни.

 

Едва ли обаче феновете на Манчестър Юнайтед ще забравят лесно всичко, което се разви около Уейн Рууни през тази седмица. Разочарованите фенове на клуба вече демонстрираха гнева си спрямо английския национал, започвайки от двубоя с турския Бурсаспор на "Олд Трафорд" в сряда. Тогава на трибуните бяха издигнати няколко обидни плаката по адрес на нападателя, а тази нощ дори къщата на Рууни бе "навестена" от гневни привърженици на Юнайтед.

 

Предстои да видим какво ще бъде отношението на "Олд Трафорд" към Уейн Рууни, когато той отново стъпи в "Театъра на мечтите" с червената фланелка на гърба си.