Пламен Кралев завърши 13-и в Португалия

снимка: plamenkralev.com

Българинът Пламен Кралев завърши на 13-о място във второто състезание от Формула 2 на пистата "Алгарве" в Португалия.

Кралев стартира от последната 17-а позиция, след като 10 минути след началото на квалификацията сутринта заваля дъжд и много от пилотите останаха без бързи обиколки. Българинът започна добре и още в първия завой успя да изпревари индиеца Партива Сурешварен, след което се възползва от битката на трима конкуренти пред него и се изкачи до 12-о място.

Кралев направи много красива маневра, изпреварвайки в един завой и шампиона на Формула 3 Евросерии Алекс Фонтана (Чили) и китаеца Дейвид Чжу. В края на състезанието обаче българинът бе с много износени гуми, завъртя се и изгуби няколко позиции, но в крайна сметка успя да завърши 13-и на 1.00,188 минута зад победителя Лусиано Бакета (Великобритания).

Бакета е и лидер в генералното класиране с пълен актив от 100 точки след четири състезания. Кралев все още няма спечелена точка. Следващият кръг от шампионата е за Гран При на Германия на пистата "Нюрбургринг" от 25 до 27 май.