Кейси Стоунър спечели Гран при на Испания

Световният шампион Кейси Стоунър (Австралия) с "Хонда" спечели състезанието по мотоциклетизъм в клас MotoGP за Голямата награда на Испания на пистата "Херес", информира БТА.

Стоунър финишира за 45:33,897 и изпревари с 947 хилядни от секундата представителя на домакините и победител в първия старт от сезона в Катар Хорхе Лоренсо с "Ямаха".

Трети се нареди друг испанец Дани Педроса с "Хонда" с изоставане от 2,063 секунди. Световният шампион от 2010 година Лоренсо остана на върха на генералното класиране след втория кръг с 45 точки.

Стоунър се изкачи на втора позиция с 41 точки, а Педроса е трети с 36 точки. Пол Есгранеро (Испания) с "Хонда" записа първия успех в кариерата си в клас Moto2, след като финишира за 30:12,879 минути.

Втори само на 241 хилядни от секундата остана друг испанец Марк Маркес с "Хонда", а трети на 483 хилядни се нареди Томас Люти (Швейцария) с "Хонда".

Състезанието беше прекъснато в 19-ата обиколка заради проливен дъжд. Маркес, който спечели първата надпревара от сезона в Катар, е лидер в генералното класиране с 45 точки, пред Есгранеро с 41 точки и Люти с 27 точки.

Дебютантът в клас Moto3 Романо Фенати (Италия) с "Йода" също записа първи успех в кариерата си, след като беше най-бърз на "Херес" с 43:50,885 минути.

Тройката с изоставане от над 36 секунди допълниха Луис Салом (Испания) с КТМ и Сандро Кортезе (Германия) с КТМ.

16-годишният Фенати е лидер в генералното класиране след втория кръг от сезона с 45 точки. Испанецът Исаак Винялес с "Хонда" е втори с 35 точки, а Салом е трети с 33 точки.