Плачи доволен от характера на тима

Старши-треньорът на българския национален отбор по волейбол Камило Плачи остана впечатлен от духа на българския отбор, който успя да измъкне победата в първия мач с Франция.

Българите се наложиха с 3:2 гейма в истински спектакъл на старта в група А на Световната лига по волейбол.

"Доволен съм от резултата, но може би по-щастлив съм от начина, по който и двата отбора играха.

Това беше един много добър мач с двама много добри играчи - Жюлиен Линеел от френска страна и Тодор Алексиев от нашия отбор. И двамата бяха много ефективни в атака, с 64% успеваемост, което е много добър личен резултат".

Френският треньор Лоран Тийе пък остана разочарован от загубата и грешките на своя тим и подчерта, че дорбрата игра на един волейболист не може да компенсира целия отбор.

"Жулиен Линеел беше приятната изненада. Но въпреки това се видя, че не може сам да обърне един мач. Усетих, че играчите ми са леко разконцентрирани и правят глупави грешки в края на четвъртата част.

Направиха ни седем аса в четвъртия и петия гейм, което е твърде много за отбор като Франция, който би трябвало да бъде стабилен в защита", подчетра той.

"Сега трябва да анализираме нашите си грешки и да се върнем за втория мач много по-силни", пък заяви капитанът на французите Бенвжамен Тониюти.