Аржентина покоси САЩ с 3:1 в нашата група

снимка: fivb.org

Аржентина постигна победа в последната среща от кръга в група А на Световната волейболна лига за мъже, след като се наложи с 3:1 над САЩ (25:18, 25:21, 22:25, 26:24).

По-рано в същия потокБългария се наложи с 3:2 гейма над домакините от Франция, а Бразилия отнесе Полша също с 3:1 гейма.

Аржентинците заложиха на силен начален удар и много подвижна и добре реагираща защита, което им гарантира успех в първите два гейма, предава БТА.

Пабло Бенголея беше най-добър реализатор за гостите от Аржентина с 16 точки - 15 от атака и 1 от директен начален удар. Въпреки че американците водеха при блокадите в мача 13-11 и при точките от начален удар 6-5. Аржентина реализира цели 30 от грешки в играта нва домакините и спечели мача.

"Аз и колегата ми от Аржентина Хавиер Вебер сме приятели от много време. Те заслужено спечелиха, защото просто грешаха по-малко.

Но мисля, че най-важното е заедно с публиката да се наслаждаване на един красив волейбол", заяви спокойният наставник на американците Джон Спероу след мача.