Питсбърг, Бостън и Сан Хосе стартираха с победи в плейофите

Паскал Дюпюи вкара два гола, а Марк Андре Фльори направи 26 спасявания за първата победа на Питсбърг в плейофите на НХЛ- 5:0 на собствен терен срещу Айлендърс.

Бо Бенет, Крис Летанг и Танер Глас вкараха другите три гола, като домакините нямаха никакви проблеми с противника си през цялото време. Звездата им Сидни Кросби отново не излезе ла леда заради травма, а както показа и развоя на тази среща- нямаше нужда.

"Пингвините", които завършиха първи на Изток, решиха мача още в самото начало, след като пратиха четири шайби зад Евгений Набоков за 22 минути игра, включително голове в рамките на 32 секунди на Дюпюи и Летанг в началото на втората третина.

Бостън също стартира убедително на Изток, разгромявайки Торонто с 4:1. Брюинс вкараха три гола в началните 10 минути, което реши изхода от този двубой. Торонто участва за първи път в плейофите от 9 сезона насам и за първи път среща Бостън от 1974-а година, а лошата им форма започна още в редовния сезон, когато претърпяха четири поражения в последните си мачове. Нейтън Хортън направи 2:1 в първия период, а освен него голове за Брюинс реализираха Уейд Ридън, Дейвид Крейци и Джони Бойчък. Гостите от Канада откриха резултата чрез Джеймс ван Риймсдайк в 1:54 минута на мача при числено превъзходство, но за повече не им стигнаха силите.

Голове на Дани Бойл и Партик Марло в третия период осигуриха победата на Сан Хосе с 3:1 като гост на Ванкувър в среща от плейофите на Запад. Бойл, както и Логън Кутюр, записаха гол+пас, а Марло оформи крайното 3:1. Вратарят на акулите Анти Ниеми спаси 28 удара, като пусна един гол- на Кевин Бийкса. Домакините бяха напълнили залата до краен предел, но феновете им останаха разочаровани.