Чикаго, Сейнт Луис и Анахайм започнаха с победи в плейофите на НХЛ

Отборите на Чикаго, Анахайм и Сейнт Луис поведоха в своите серии след първите мачове от плейофите в НХЛ.

Шампионът от редовния сезон Чикаго надигра Минесота с 2:1 след продължение и взе преднина в серията, която се играе до четири победи от седем мача.

Брайън Бикел вкара победния гол за Блекхоукс в 17-а минута на продължението. Кал Клътербък откри резултата за Минесота в първия период с първия си гол в плейофен мач, а Мариан Хоса изравни за Чикаго във втората третина.

Победа с 2:1 след продължение постигна и Сейнт Луис над носителя на купа "Стенли" Лос Анджелис, информира БТА. Алекс Стийн донесе победата на Сейнт Луис в 14-а минута продължението и даде преднина на своя тим в серията. Стийн вкара гола за Сейнт Луис и в редовното време, а за "кралете" се разписа Джъстин Уилямс.

Анахайм спечели първия мач от серията срещу Детройт с 3:1. 42-годишният Теему Селане и Ник Бонино вкараха за Анахайм при числено превъзходство, а Франсоа Бошмен отбеляза третия гол за "патетата". Дениъл Клиъри се разписа за Детройт при 22-о поредно участие на тима в плейофите.