Пистата в Мелбърн може и да остане в историята след изтичане на контракта й през 2014 г.

галерия:

Мелбърн може и да спре да приема австралийското Гран при във Формула 1, когато настоящият контракт на съоръжението изтече през 2014 г., разкри лично премиерът на щата Виктория Джон Бръмби.

 

Вече на много пъти бяха дискутирани финансовите загуби, които Гран при на Австралия понесе през тази година, наброяващи около 50 милиона австралийски долара.

 

Стартове в Албърт Парк пък се провеждат от вече 1996 г. насам, когато съоръжението зае мястото на това в Аделейд, което пък се радваше на високи скорости от Формула 1 в течение на 11 години.

 

Лейбъристката партия на Джон Бръмби пък ще се бори за нов мандат през този месец, като засега социолозите предвиждат оспорвана битка.

 

Опонентите на Бръмби пък вече изразиха съмненията си, дали данъкоплатците трябва да продължат да плащат от джоба си за мероприятие, което търпи толкова сериозни финансови загуби.

 

"Зная, че в обществото има доста различни мнения относно това мероприятие, което наистина е доста скъпо. Ние обаче сме обвързани до 2014 г.", заяви Бръмби.

 

"Ще видим дали ще продължим и в последствие, не мога да обещая нищо по въпроса", добави той.