Пиронкова отпадна от Турнира на шампионките

снимка: sofia-tennis.bg

Рускинята Елена Веснина нанесе първо поражение на Ана Иванович (Сърбия) в историята на Турнира на шампионките на УТА. Веснина спечели драматично с 6:4, 3:6, 7:6(1) за 1:53 час в зала "Арена Армеец" в София срещу Иванович, която спечели надпреварата без допуснато поражение при предишните си две участия в Бали през 2010 и 2011 година.

Поставената под номер 5 рускиня стартира отлично мача и поведе. Участващата с "уайлд кард" сръбкиня, втора в схемата, намали до 3:4, но за повече нямаше сили.

В началото на втория сет Веснина отново проби, но последва серия от метири поредни гейма за Иванович, което се оказа решаващо за обрата и за изравняванета на резултата. В третия сет Иванович имаше аванс от 5:2 с два пробива, но не успя да затвори мача и се стигна до тайбрек. В него Веснина изглеждаше по-мотивирана и даде само точка на съперничката си.

Така двете събраха по две победи и едно поражение, което елиминира най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова преди последния й мач срещу Саманта Стосър (Австралия). Пиронкова има две загуби досега в група "Сердика" и вече не може да се надява на класиране сред първите две, за да продължи напред.

Иванович води в класиирането в групата с по-добро геймово съотношение от Веснина, но може да бъде изпреварена от Стосър при успех на австралийката над Пиронкова с 2:0 сета. Рускинята пък трябва да се надява на успех на пловдивчанката, за да се класира за полуфиналите.