Джокович се класира за полуфиналите в Париж

Шампионът от 2009 година Новак Джокович (Сърбия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 3,2 милиона евро.

Джокович, поставен под номер 2 в схемата, се наложи над Станислас Вавринка (Швейцария) с 6:1, 6:4 за 81 минути.

Сърбинът направи два пробива в първия сет, който взе само за 26 минути. В началото на втората част играта бе равностойна.

Джокович направи пробив в седмия гейм и до края удържа аванса си. Сърбинът не допусна нито един пробив в двубоя.

След загубения финал на Откритото първенство на САЩ от Рафаел Надал през септември Джокович вече има серия от 15 поредни успеха.

Швейцарецът пък пропусна да запише 50-а победа за сезона и да стане седмият тенисист с това постижение през годината.

Вавринка за пръв път в кариерата си осигури класиране за финалния турнир на АТП в Лондон.

За Джокович това бе 13-а поредна победа срещу Вавринка от 16 мача. В спор за място на финала Джокович ще играе с победителя от двубоя между номер 5 Роджър Федерер (Швейцария) и четвъртия в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).