Пиронкова отпадна и на двойки на Уимбълдън

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си на Уимбълдън и в надпреварата на двойки.

Тя и швейцарската ѝ партньорка Белинда Бенчич напуснаха турнира след загуба в два сета - 6-3 6-1 от 14-ите поставени в схемата - Тимеа Бабош (Унгария) и Кристина Младенович (Франция) в мач от втория кръг.

Унгарско-френският дует не остави никакви шансове на Пиронкова и Бенчич и заслужено се поздрави с победата. Бабош и Младенович направиха серия от шест поредни гейма в първия сет, с която спечелиха частта и поведоха с 1:0 във втората.

Вторият сет бе още по-бърз, като българо-швейцарският тандем успя да спечели само един гейм, напускайки турнира след час игра.

Така Цвети напуска любимия си турнир, като победата и с Бенчич в първия кръг, си остава единственият успех на пловдивчанката на трева през този сезон, след като тя отпадна още в първия кръг на сингъл в Лондон, отстъпвайки на Варвара Лепченко.

За 26-годишната пловдивчанка това бе осмо поредно отпадане във втория кръг в състезание от Големия шлем, като тя все още търси първия си осминафинал на двойки.

Въпреки загубата Пиронкова и Бенчич си осигуриха по 13 000 паунда от наградния фонд и по 130 точки за ранглистата на двойки.

Сега на Цвети ѝ предстоят две седмици почивка, а следващият турнир, на който тя е подала заявка за участие, е надпреварата от категорията "Internatonal" в Истанбул, която започва на 14 юли.