Какво да очакваме от втората седмица на Уимбълдън

Втората седмица на третия за годината турнир от Големия шлем - Уимбълдън предвещава оспорвани сблъсъци и невероятни моменти за зрителите. С голям интерес ще следим и представянето на Григор Димитров, който при победа може да се изправи срещу защитаващия титлата си Анди Мъри на четвъртфиналите.

Голямата четворка Рафаел Надал, Новак Джокович, Роджър Федерер и Анди Мъри ще изиграят решителни двубои за достигане на четвъртфиналите.

Григор излиза в първия си осминафинал срещу аржентинеца Леонардо Майер. Мачът ще бъде следен на живо от Sporta.bg.

Интересно ще бъде и представянето на французойката Алис Корнет, която в третия кръг поднесе сензацията като отстрани 5-кратната шампионка Серина Уилямс.

Друг от фаворитите, който вече отпадна е и 2-рата в схемата На Ли, която загуби от Барбора Захлалова-Стрицова в 2 сета.

Ето и срещите, които трябва да бъдат наблюдавани задължително, според BBC Sport:

Мъри срещу Димитров

При победа на Гришо над Майер, то той ще има възможността да се изправи срещу любимеца на британците Анди Мъри. Двубоят се очаква с огромен интерес от медиите и спортните анализатори. Димитров е отличен тенисист, който се доказва с всеки мач и вероятен мач с Мъри би представлявал фантастична гледка за любителите на тениса.

Поставеният под номер 3 в ранглистата британец играе страхотно и е много труден за побеждаване на тази настилка.

Според бившия британски тенисист и настоящ коментатор Джон Лойд този мач би бил „черешката“ на четвъртфиналите.

Голямата четворка

Топ 4 в световния тенис в момента играе на осминафинал и при победи е много възможно да се наблюдават решителни сблъсъци между тях в петък на полуфиналите. Анди Мъри може да се изправи срещу Новак Джокович, а Рафаел Надал срещу Роджър Федерер.

Битката между тях представлява невероятна гледка за всички любители. Всеки един от тях е печелил поне по веднъж Уимбълдън и сега ще има възможността да го направи още един път.

Мария Шарапова

Ще успее ли рускинята да спечели Уимбълдън за 2-ри път? Шарапова спечели тук купата преди 10 години и след триумфа си на Ролан Гарос е напълно устремена към още една титла от Големия шлем.

Любимата на Григор Димитров има спечелени общо 5 титли и сега след отпадането на другата голяма фаворитка Серина Уилямс, то тя се превръща в главния претендент.

Следващият мач на рускинята е срещу Анджелик Кербер.

Ана Иванович или Сабине Лисицки?

Двубоят между двете тенисистки бе спрян в петък при аванс от 6:4 1:1 на страна на Лисицки.

Ана Иванович има много силна година и е устремена да докаже класата си като отново пробие в топ 10. Сръбкинята спечели 3 турнира, като последният от тях бе в Бирмингам. Това е и първата и титла на трева.

Победителката между двете има голям шанс да стигне и до решителните фази на турнира.

Южени Бушар

Французойката играе фантастично от начало на годината, като достигна до полуфинал и на двата турнира от Големия шлем досега – Австралия Оупън и Ролан Гарос.

Представянето и на голямата сцена спечели много почитатели, които с интерес ще следят играта на младата тенисистка.

Следващият мач на Бушар е срещу Алис Корнет, а евентуално победа е много вероятно да я изправи в мач с Шарапова.