Пиронкова напуска турнира в Ню Хейвън

снимка: Sporta.bg/ Радила Радилова

Цветана Пиронкова отпадна от турнира по тенис в Ню Хейвън с награден фонд 690 хиляди долара.

Във втория кръг на квалификациите най-добрата българска тенисистка загуби от французойката Каролин Гарсия със 7:6 (5), 6:7 (2), 3:6.

Пловдовчанката пропусна 20 от общо 21 възможности за пробив и шест мачбола във втория сет. Пиронкова спечели трудно първата част след 7:5 в тайбрека.

Във втория сет, при 6:5 в своя полза, българката пропусна шест мачбола при сервис на 19-годишната Гарсия, която успя да изравни до 6:6 и след това се поздрави с успех със 7:2 в тайбрека, изравнявайки резултата в срещата.

В третия гейм на решителния трети сет френската състезателка постигна пробив и поведе с 2:1.

При изоставане от 2:5 Пиронкова също спаси един мачбол, но в следващия гейм Каролин Гарсия изкова крайната победа чрез свой начален удар.

Пиронкова спечели 1450 долара от наградния фонд и 8 точки за световната ранглиста, посочва БТА.