Надал ще спори за втора титла за 2 седмици

Рафаел Надал се класира за финала на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синсинати с награден фонд 3.729 милиона долара.

Поставеният под номер 4 испанец надигра трудно със 7:5, 7:6 (4) чеха Томаш Бердих. Трудният успех донесе на бившия номер 1 в световната ранглиста 14-а поредна победа на твърда настилка през сезона.

Миналата седмица Рафа Надал триумфира в Монреал, печелейки 58-а титла в кариерата си. Негов съперник на финала в Синсинати ще бъде представителят на домакините Джон Иснър, който победи с 6:7 (5), 7:6 (9), 6:3 поставения под номер 7 аржентинец Хуан Мартин дел Потро.

Надал се намира на трето място в световната ранглиста, а през 2013 година е спечелил осем титли. Очаква се испанецът да бъде основен фаворит и за спечелване на Откритото първенство на САЩ, което стартира на 26 август.

Във втория сет срещу Бердих бившият номер 1 в ранглистата на АТП изненадващо допусна шест двойни грешки.

Това се случи по-малко от 24 часа, след като Рафаел Надал отстрани своя голям съперник Роджър Федерер на четвъртфиналите.

Испанският тенисист има три победи от три двубоя срещу Джон Иснър. Американецът заема 22-о място в световната ранглиста.

Иснър пък спечели за първи път в четири мача срещу Дел Потро, който игра на полуфинал в Охайо за втора поредна година, посочва БТА.