Пиронкова на 1/4 финал в Сидни

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Сидни (Австралия) с награден фонд 710 хиляди долара.

Във втория кръг първата ракета на България отстрани с 6:3, 6:2 Варвара Лепченко, участвала в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите.

Пловдивчанката допусна пробив още в първия гейм на срещата срещу представителката на САЩ, но след това постигна драматичен обрат до 5:3, печелейки първата част от първия си сетбол.

Във втората част Цветана Пиронкова поведе с 4:1. Варвара Лепченко върна един пробив, но до края на двубоя 107-ата в света българска тенисистка не даде нито един гейм на своята съперничка, печелейки мача за 86 минути.

Пиронкова вече води с 4:1 победи срещу Лепченко в срещите помежду им, посочва БТА.

С класирането за четвъртфиналите българката си осигури 18220 долара от наградния фонд, както и 100 точки за ранглистата на WТА.

В следващия кръг Цветана Пиронкова, която има пет поредни победи в Сидни, ще се изправи срещу победителката от срещата между третата поставена Сара Ерани (Италия) и Лорън Дейвис (САЩ).