Пирин зашлеви и Етър - твърдо остава в челото на А група

Пирин Гоце Делчев продължава с успешното си представяне в А група, след като се наложи с 1:0 като гост на Етър във Велико Търново.

Успехът изкачи състава от Гоце Делчев до четвъртата позиция с 9 точки, толкова, колкото има и третия Ботев. Футболистите на Тенчо Тенев имат три победи от четири срещи и са загубили единствено от шампиона Лудогорец.

На другия полюс са играчите от Велико Търново, които имат само една единствена победа от четири мача, а поражението от новака Пирин силно разочарова публиката във Велико Търново.

Двубоят започна равностойно и първите опасности бяха създадени от гостите. В 5-та минута Драги Коцев засече центриране от корнер, но прати топката над вратата на Венцислав Димитров.

Постепенно домакините подеха инициативата и започнаха да упражняват натиск. В 17-та минута „болярите" имаха своя шанс да поведат. Мартин Станкев бе изведен по перфектен начин от Радослав Анев, но останал сам срещу вратаря, не успя да го преодолее.

В 38-та минута удар на Четин Садула бе изчистен от голлинията от бранител на Пирин, а минута преди края на полувремето и Луис Едуардо можеше да отбележи с краси прехвърлящ удар, но топката мина на сантиметри от напрчната греда.

През втората част футболистите на Цанко Цветанов излязоха решени да стигнат до победата, но бяха обляни със студен душ от гостите. В 51-та минута Ходжа получи добър пас отдясно и с удар отблизо матира вратаря Димитров. В радостта си голмайстора изрита ъгловото флагче, за което бе декориран в жълто.

От там насетне Етър се хвърли в атака, но действията на футболистите във виолетово бяха доста хаотични, а в предни позции често се търсеше Луис Едуардо, който въпреки опитите си не успя да прониже Абдиков нито веднъж.

В 85-та минута Четин Садула получи топката от Едуардо и стреля мощно, но Абдиков бе на мястото си и успя да избие в корнер. В последната минута Грегъри Жандре центрира отляво, Едуардо засече с глава, но вратарят отново спаси.

Така Сериозният натиск на домакините не даде резултат, а гостите имаха няколко възможности да организират контраатаки. В края на срещата те започнаха да печелят време с всякакви прийоми, бранейки резултата, което допълнително изнерви публиката на стадион „Ивайло".