Ботев (Пд) показа характер срещу Монтана

Ботев Пловдив продължава с доброто си представяне, след като през този сезон се завърна в елита на българския футбол.

В мач от 4-ия кръг на Виктория ФП "канарчетата" постигнаха хубав успех с 3:1 над гостуващия Монтана, въпреки че гостите поведоха в резултата в 22-ата минута след гол на Миро Антонов.

Все пак момчетата на Ферарио Спасов показаха характер и обърнаха резултата, след като в края на полувремето Виейра изравни, а в началото на втората част Цветков даде аванс на своя тим. В края на двубоя пък Огнянов реализира първото си попадение за новия клуб от дузпа - краен резултат 3:1.

С победата си Ботев се изкачи до 3-о място, след като записа 3 победи и само 1 загуба до момента - от лидера Левски. Пловдивчани имат 9 точки и изостават на три от Левски и Лудогорец. Монтана пък продължава да няма точка.

Срещата започна по-добре за "канарчетата", които пропуснаха редица положения. Най-фрапантен пропуск обаче направи Мариян Огнянов, който в 18-ата минута остана сам срещу вратаря, но от 4 метра не успя да преодолее стража на гостите.

Лекомислието в атака на Ботев беше наказано в 4 минути след пропуска на бившия играч на Левски. Миро Антонов се възползва от неразбирателство в сърцето на отбраната на домакините, като Караславов и Шеткус не се разбраха, а нападателят вкара топката в мрежата и изненада всички на стадион "Христо Ботев".

Отговорът на домакините не закъсня и още в 34-ата минута новото попълнение Вандер Виейра възстанови равенството. Бразилецът направи страхотен пробив през центъра на терена и стреля силно по земя, а топката се оплете в мрежата зад вратаря на Монтана - 1:1. В 45-ата минута той можеше да вкара и за 2:1, но от 2 метра не преодоля Цветковски. Ю

Още в началото на второто полувреме Цветков показа безспорните си качества и подаде по чудесен начин към Мариян Огнянов, който обаче нацели страничната греда. В 55-ата минута обаче Йордан Христов проби чудесно отляво, навлезе в наказателното поле и пусна към Иван Цвектов, който с левия си крак направи Цветковски безпомощен и донесе аванс на своя тим - 2:1.

Пловдивчани продължиха да играят по-добре от своя съперник, като отново пропуснаха много положения преди да дойде 83-ата минута. Цветков беше повален в наказателното поле на гостите, след като беше останал сам срещу Цветковски. Той обаче даде на Огнянов да бие дузпата, а юношата на Левски реализира за крайното 3:1.