Пирин се реваншира на феновете с бой над Нафтата

снимка: БГНЕС

Пирин победи с 2:1 Нефтохимик в първия мач от група "Б" на втората осмица в Първа професионална лига. "Орлетата" направиха важна крачка към спечелването на тази четворка и почти сигурно си гарантираха оцеляването. Тази победа бе и реванш на Пирин към благоевградската публика, след като във вторник отборът отпадна от Купата на България след загуба от Ботев (0:1).

Нефтохимик започна много силно двубоя и след грешка на капитана на Пирин Юлиан Попев и Иван Вълчанов се възползва от това, за да изведе Нафтата напред. В средата на първата част "орлетата" започнаха да изравняват играта и в 42-ата минута грешника Попев вкара за 1:1.

Второто полувреме Пирин бе по-добрият отбор на терена. В 74-ата минута Иван Цветков пък вкара от дузпа за 2:1.

Пирин зае временно първото място с 37 точки в група "Б". Втори е Берое с 35 и утре старозагорци играят с Локо (ГО).

В следващия кръг на 14 април Пирин гостува на Берое в директен сблъсък за първото място.