Пирин поведе на Марек във финала от Суперлигата

снимка: bgvolleyball.com

Пирин Балканстрой поведе във финалната серия на Суперлигата, след като срази с 3:1 Марек Юнион-Ивкони в изпълнената до краен предел зала „Септември".

В отделните части тимът от Разлог се наложи с 25:21, 14:25, 25:23 и 25:23, като двубоят предложи интрига до последното разиграване, въпреки че дупничани не успяха да стигнат до тайбрек.

Втората среща е на 17-ти април в Дупница.

Многото непредизвикани грешки в състава на Марек костваха на гостите загубата в първия гейм, а от своя страна играчите на Пирин демонстрираха концентрация и осъществиха обрат в резултата, за да поведат с 1:0.

Втората част обаче протече изцяло по вкуса на дупничани, които прегазиха от самото начало съперника си, чието нападение не бе никак ефективно и логично се стигна до сериозната разлика в точките.

Третият сет вървеше наравно чак до 22:22, но страхотни изяви на Светослав Гоцев изведоха Пирин до успеха за 2:1.

Елементарни грешки на гостите, продиктувани от високото напрежение в края на четвъртия гейм, ги лишиха от довеждане на мача до тайбрек. Интригата се запази до финалните разигравания, но тимът от Разлог се оказа с по-здрави нерви за крайното 25:23.

Капитанът на Марек Златан Йорданов стана топреализатор в мача с 18 точки, а Георги Елчинов се отчете със 17, докато Дмитрий Бахов добави 15.

Гоцев и Костадин Гаджанов бяха над всички за победителите и се отличиха с по 14 точки за успеха на Пирин.

"На финал е така. Вече започваме да мислим за следващия мач. Ще направим анализ и ще видим какви грешки сме направили днес", лаконичен бе старши треньорът на домакините Мирослав Живков, цитиран от БТА.