Матей Казийски най-добър за първия успех на Тренто в полуфиналите

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Тренто започна със страхотна победа полуфиналите в Серия А1. Възпитаниците на Радостин Стойчев се наложиха с 3:0 гейма (28:26, 25:20, 25:21) над Андреоли Латина. Срещата се игра пред 2 600 зрители в „Пала Тренто".

За най-добър играч в мача бе избран Матей Казийски, който записа 19 точки за успеха (75% успеваемост на атаката).

Домакините изпитаха леки трудности в първия гейм, когато гостите оказаха съпротива до последната точка и в крайна сметка се предадоха при 26:28. След това Казийски и компания лесно взимаха преднина от няколко точки и я задържаха до края.

Цветан Соколов също поигра в два гейма и записа 4 точки. Османи Хуанторена добави 15 точки, а Ян Щокър записа само 9 точки. За отбора на Латина най-добър бе Димйитриос Фрагкос, който реализира само 11 точки.

В другата полуфинална среща отборът на Кунео постигна изключителен обрат като гост и стигна до успеха с 3:1 като гост на Лубе Банка Мачерата. Домакините започнаха силно и спечелиха с 25:23 първия гейм. Гостите изравниха в следващия гейм с 25:22. След това последва наказателна акция на Никола Гърбич и Леандро Висото като Куено спечели следващите два гейма на 13 и 18 точки.

Игор Омърчен записа 15 точки за Мачерата, докато Леандро Висото реализира 19 точки за Куено. Разпределителят Никола Гърбич бе избран за играч на мача.

В полуфиналите се играе до две победи от три мача. Следващите двубои са на 15 април в неделя.

Ако Кунео и Тренто се класират за финала това ще бъде трети пореден финал между двата тима в Италия. Също така това ще бъде и пети пореден финал в Серия А1 за Тренто.