Пирин обезумя и вкара 5 на Любимец

Пирин Гоце Делчев спечели с 5:2 у дома срещу Любомец в мач  от 18-ия кръг в "А" група.  Гостите поведоха в резултата още в 27-ата секунда чрез Иван  Вълчанов.

Пирин изпълни център, топката веднага беше овладяна от съперника, след центриране и рикошет тя стигна до Вълчанов,  който от 7-8 метра реализира първия гол в двубоя. В 35-ата минута тимът от Гоце Делчев се добра до равенство.

След центриране от фаул на Петър Лазаров, Веселин Марчев се  извиси и с глава вкара топката в горния десен ъгъл на вратата. В последните секунди на полувремето Пирин достигна до пълен  обрат.

При центриране в наказателното поле, Любомир Гуцев игра с глава, топката се отклони в гредата, а след това влезе във  вратата за 2:1.  В средата на втората част Любимец се добра до равенство.

Иван Вълчанов отбеляза втория си гол в двубоя, засичайки топката с глава след центриране от корнер, като я прати в долния десен  ъгъл на Абди Абдиков.  Четвърт час преди края Марчев също се разписа за втори път в срещата и отново даде аванс на домакините с удар от границата  на наказателното поле.

В 79-ата минута Петър Лазаров беше изведен зад отбраната на  гостите, влезе в наказателното поле и стреля по земя за 4:2. Три минути по-късно резервата Борислав Хазуров се разписа след  разбъркване за крайното 5:2.

Това е втора победа за Пирин в шампионата. Отборът от Гоце  Делчев има актив от 9 точки и прекъсна серията си от осем  поредни срещи без победа.

"Зелените" са на последната 14-а  позиция в "А" група. Любимец остава в зоната на изпадащите със  17 точки, посочва БТА.