Черно море и Берое не решиха спора си

Черно море и Берое завършиха наравно 1:1 в пряк двубой за място в първата седмица на първенството. Гостите започнаха по-добре срещата, пресираха отбора на  домакините в тяхната половина и създаваха максимално трудности  при изнасянето на топката от тима на Черно море.

Още в 3-та  минута Елио Мартинс имаше възможност да отбележи гол за Берое,  но стреля слабо от няколко метра разстояние по диагонал. В 7-та  минута Георги Андонов от гостите стреля силно от над 20 метра  разстояние, но топката попадна право в ръцете на вратаря Георги  Китанов.

За първата част домакините се отчетоха с един далечен и много  неточен изстрел на Еденилсон Бергонси, а най-добрата им ситуация бе в 31-та минута, когато Георги Илиев след удар от пряк  свободен в стената стреля отново от воле, но топката бе уловена  от вратаря Иван Караджов.

Веднага след подновяването на играта в 46-та минута Бакари  получи топката пред наказателното поле на Берое, завъртя се и  стреля, но в аут.

В 54-та минута при контраатака на Берое  Венцислав Христов бе изведен отдясно и стреля по земя, но  вратарят Георги Китанов улови топката. В 57-та минута Георги  Китанов показа отлична реакция и предотврати сигурен гол след  удар на Венцислав Христов.

В 69-та минута Черно море остана с 10 души на терена след като  Стенли Окоро получи директен червен картон за нарушение. В 72-та минута Елио Мартинс със страхотен удар по диагонал отбеляза гол за Берое.

В 82-та минута при контраатака на домакините Бакари  напредна по левия фланг и центрира, а връхлитащият Иван Коконов  с глава засече топката за 1:1. В 89-та минута Георги Илиев центрира топката в наказателното  поле на гостите, където Атанас Петров стреля от непосредствена  близост неточно, посочва БТА.