Пирин изпусна да накаже Черно море

снимка: viaranews.com

Отборите на Черно море и Пирин направиха равенство 1:1 в мач от 28-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Тича" във Варна.

По този начин двата тима продължиха лошата си серия от мачове без победа - 9 за "моряците" и 8 за "орлите".

Всичко най-интересно в двубоя се случи в последните минути. В 85-та минута полузащитникът на домакините Марк Клок получи втори жълт картон и бе изгонен, а само минути по-късно гостите се възползваха от разбъркване в наказателното поле на съперника и поведоха в резултата чрез Димитър Благов.

Възпитаниците на Никола Спасов обаче не се предадоха и стигнаха до изравнителен гол в 93-та минута, като точен бе Матиа Курьор. След тази среща Черно море заема на 5-та позиция в класирането с 29 точки, докато Пирин изпревари Монтана и вече на 8-мо място с актив от 18 точки.