Пирин (ГД) с първа загуба в контролите

Отборът на Пирин /Гоце Делчев/ загуби от Пирин /Разлог/ с 1:2 в контролна футболна среща, играна в Дъбница.

Отборът от Разлог поведе в 15-ата минута с гол на Цветан Варсанов. Символичните домакини натиснаха, но не успяха да вкарат гол до края на полувремето. Най-чисто положение пропусна Марио Близнаков, който при опит за остро центриране за малко можеше да изравни. Коварното му центриране рикошира в главата на бранител и топката се удари в кредата, като за малко не се получи куриозен автогол.

В 47-ата мин. Димитър Димитров покачи на 2:0. Цялата резервна скамейка на Пирин /Гоце Делчев/ реагира бурно, като според тях попадението е било от засада.

От тук до края на мача неврокопчани натиснаха здраво, но вкараха само един гол. В 58-ата минута се разписа Марио Близнаков. Голям мач направи вратарят на Пирин /Разлог/ Христо Стаменов, който направи невероятни спасявания.

Отборът от Разлог записа първа победа от предсезонните контроли, а Пирин /Гоце Делчев/ - първа загуба.