Пике откаран в болница след сблъсъка с Валдес

Защитникът на Барселона Жерар Пике бе приет в болница след сблъсъка със съотборника си Виктор Валдес през първото полувреме на полуфиналния мач реванш между каталунците и Челси.

Двубоят завърши при равенство 2:2, което изпрати лондончани на финала, след като те победиха с 1:0 на „Стамфорд Бридж" в първата среща.

В 17-та минута на двубоя испанският национал се строполи на терена след удар с вратаря и бе изнесен от игрището, за да му се окаже медицинска помощ. Пике се върна в игра, но девет минути по-късно бе заменен от Дани Алвеш.

От Барселона оповестиха, че 25-годишният футболист не е получил сериозни увреждания след съприкосновението с Валдес, но въпреки това Пике е прекарал нощта под наблюдение в болницата.