Лампард: Всеки сам изковава късмета

снимка: Guliver/Getty Images

Футболистът на Челси Франк Лампард похвали своите съотборници след равенството 2:2 в полуфиналния мач реванш от Шампионската лига на „Камп Ноу" снощи, което класира „сините" на финала в надпреварата.

В края на първото полувреме лондончани изоставаха с 2:0, а останаха и с човек по-малко след червения картон на Джон Тери, но голове на Рамиреш и Фернандо Торес в продълженията на двете полувремена изковаха крайния резултат. Лионел Меси пък пропусна дузпа за Барселона в началото на втората част.

„Какво представяне! Бяхме притиснати до стената през цялото време, но не се дадохме до самия край. Знам, че хората искат да виждат красив футбол, но 50 минути играхме с 10 човека, а изоставахме и с два гола. Показахме огромен дух и невероятен колектив!

През второто полувреме часовника сякаш се движеше много бавно, но имах чувството, че това е нашата вечер. Когато играеш срещу тези играчи, знаеш, че може да получиш гол във всеки един момент, но ние бяхме изпълнени с решимост да продължим.

В такъв мач получаваш това, което си заслужил, а ние играхме заедно, не се предадохме и достигнахме до този фантастичен резултат", сподели развълнуваният полузащитник пред Sky Sports.

Той призна, че изобщо не е бил сигурен в крайния успех до гола на Фернандо Торес в допълнителното време на двубоя.

„Успях да се успокоя едва, когато Фернандо преодоля вратаря. Второто полувреме изглеждаше адски дълго. Дори, когато секундите изтичаха, спомена за това как ни вкараха в края преди няколко години изплуваше в главите ни. Мислиш си дали няма да се случи отново

Вярно е, че и ние имахме късмет, но всеки сам изковава късмета и ние си заслужихме този резултат", добави Лампард.

Той сподели, че не е видял ситуацията, при която Джон Тери получи червени картон след съприкосновение с Алексис Санчес.

„Не видях инцидента. Джон каза, че просто се е затичал след него. Наистина не видях какво се случи, но мога да кажа, че му съчувствах в този момент.

Бяхме единни тази вечер и спечелихме заедно. Ако Тери пропусне финала, а ние го спечелим, ще бъде с нас.

Въобще не искам да мисля с кой ще играем на финала. Реал и Байерн са два много добри тима и не искам да си избирам никой от тях.

Естествено е всички в Челси да имат голям респект към Жозе Моуриньо, но ние сме доволни от това, което направихме. Никой не очакваше това от нас, а ние сме на финал и това е брилятно", завърши полузащитникът.