Петричев: Добър урок, загубата може да е полезна

Изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев изрази разочарованието си от загубата с 2:3 от Левски на стадион "Георги Аспарухов", която развали настроението в лагера на "орлите" преди историческото първо домакинство на Реал Мадрид в Шампионска лига.

"Няма как да спечелиш на "Герена" без битка. През първото полувреме играхме по-аристократично. Тази загуба не идва в подходящ момент, но не съм притеснен, защото сме в добра кондиция и форма, отдавам я на временно отпускане.

За мен това е поражение по пътя към четвърта поредна титла. Ако искаме да станем шампиони, обаче, трябва да побеждаваме на "Герена". Нямаме право да губим пободни мачове с лека ръка.

Целта бе влизане в Шампионската лига, голямата ни цел е да станем отново шампиони, този отбор може да го направи. Не мисля, че ако играем нашата игра, ще има проблем. Покрай еуфорията от Шампионска лига допуснахме наивни грешки, надявам се треньорския щаб да вземат мерки, защото вече загубихме доста точки.

Не мога да гадая каква ще е реакцията на собственика, той въобще не е щастлив. Урокът е добър. За мен когато падаш по този начин и си направиш необходимите изводи, може да се окаже полезно", заяви Петричев, цитиран от БТА.