Петък 13-ти пак се оказа фатален за Марсилия (ВИДЕО)

снимка: ligue1.com

Олимпик (Марсилия) за първи път от месец август не можа да спечели втори пореден мач във френската Лига 1, след като изненадващо завърши наравно 2:2 като домакин на един от отборите в най-слаба моментна форма – Реймс.

Още в шестата минута гостите поведоха на стадион „Велодром“ чрез Де Превил, но с попадения на Дмитрий Пайе в 58-ата и Андре Аю в 69-ата Марсилия осъществи пълен обрат и се виждаше краен победител.

В 90-ата минута обаче бившият нападател на Ливърпул Давид Н'Гог реализира попадение в мрежата на Стив Манданда и донесе точка за гостите – 2:2.

Така Марсилия вероятно ще изостане в битката за първото място с Олимпик (Лион) и Пари Сен Жермен, които може да дръпнат на възпитаниците на Марсело Биелса с евентуални победи през уикенда.

Марсилия е втори с 49 точки – 1 по-малко от лидера Лион и 1 повече от ПСЖ, които обаче още не са изиграли срещите си от 25-ия кръг на първенството. Реймс е 13-ти с 30 пункта, като се намира в серия от седем мача без успех във всички турнири и не е печелил в шампионата от 20-ти декември 2014-та година.

Реймс е допускал най-често обрат в резултата в Лига 1 и съответно е губел най-много точки в срещите, които е повеждал. Така се случи и на „Велодром“, но двубоят отново предложи много попадения на зрителите – в последните три мача между двата тима са паднали 12 гола.

За последно Марсилия игра на петък 13-ти през 2000-та година, когато загуби като гост от Пари Сен Жермен, като вчера отново имаше лош късмет на фаталната дата.