Пестелив Ювентус се провали в 94'

Шампионът Ювентус направи втора поредна грешна крачка по пътя към защитата на титлата в Серия А, след като беше шокиран от Верона в края за 2:2 срещу Верона при едно от най-тежките си гостувания до момента през сезона.

Тевес се превърна в героя за „старата госпожа”, след като вкара два гола през първото полувреме в 4’ и 21’, с които успя да донесе нужния аванс. Тони намали в 52’, а до края Верона така и не успя да изравни. Домакините имаха и претенции за дузпа в края за игра с ръка на Бонучи.

Все пак в 94’ защитата на Юве сбърка фатално и изпусна Хуан Итурбе, който взриви домакинската публика с изравнителен гол – 2:2 и ново равенство за Ювентус.

Разликата в челото обаче се запазва, след като и Рома завърши наравно днес.  Ювентус е с 60 точки, докато римляните са с 51. Верона се изкачи до 5-о място с 36 пункта.

Ювентус почна добре и в самото начало Тевес можеше да се разпише, но вратарят Рафаел се намеси отлично и парира удара. Въпреки това гостите продължиха да натискат и резултатът не закъсня – Асамоа направи пробив през Качаторе, а Тевес с един от най-лесните си голове откри в 4’.

По-добрата игра на шампионите продъжли и в следващите минути Тевес успя да удвои разликата, след като беше изведен чудесно от Погба и с прецизен удар направи 2:0. Верона можеше да изравни до края на полувремето, но Тони стреля в аут, а съдията не пожела да отсъди дузпа в полза на домакините.

Веднага след почивката Лука Тони се възползва от отлично центриране от пряк свободен удар и в 52’ възстанови равенството, бележейки във вратата на бившия си тим.  В следващите минути Верона имаше инициативата, но пропусна няколко отлични положения.

В края на двубоя Освалдо успя да вкара за 3:1, но попадението му беше отменено заради засада на Асамоа, а 7 минути преди последния съдийски сигнал Буфон спаси трите точки на шампионите с блестяща намеса.

Тя обаче остана само за статистиката, като отчаяният щурм на домакините даде отражение В 94’ при последното центриране защитата на гостите не успя да се справи, а най-съобразителен се оказа Итурбе, който прати в екстаз Верона – 2:2.