Адебайор прати Тотнъм в спора за топ 4

Тотнъм продължава със силните изяви под ръководството на Тим Шърууд и отново диша във врата на топ 4, след като „шпорите” стигнаха до 1:0 над Евертън в двубой от 25-ия кръг на Премиършип.

Ценното попадение беше дело на Емануел Адебайор 25 минути преди края, а въпреки по-добрата си игра „карамелите” не успяха да стигнат нито до точка, нито до гол в дербито на неделния ден.

С победата си Тотнъм вече е с 47 точки и само на 3 от 4-ия Ливърпул. Разликата с първия пък е само 9 точки, така че и борбата за титлата може да се изостри в близките няколко кръга. Евертън пък остана на 6-о място с 45 точки.

В самото начало Лион Озмън беше близо до попадение, като мина чудесно покрай защитник и стреля технично, но на сантиметри от целта. Последваха още три положения пред полузащитника на Евертън, но Лорис на два пъти спаси своите от ранен гол.

След първоначалната вихрушка пред вратата на домакините играта беше изравнена, а в 26’ Адебайор можеше да се разпише след подаване на Дани Роуз. 10 минути по-късно Миралас се освободи чудесно от защитник, но вместо да изведе Нейсмит сам срещу Лорис стреля и не сполучи.

След почивката Тотнъм коригира играта в защита и това се изплати по най-добрия начин. В 65’ хубава атака на домакините завърши с диагонално центриране към Адебайор, а нападателят с точен удар вкара за 1:0.

До края на срещата гостите се опитаха да натиснат, но защитата на лондончани се представи на ниво и не допусна грешки – 1:0 и успех за „шпорите”.