Пенев: Висла бе по-добрият отбор, сега отиваме на поправителен изпит в Лига Европа

Старши треньорът на Литекс Любослав Пенев заяви след отпадането на "оранжевите" от Шампионската лига, че не се притеснява за поста си. Литекс допусна втора загуба от полския шампион Висла (Краков) с 3:1 и след поражението с 1:2 в Ловеч, българският първенец напусна надпреварата. За Литекс остава утехата, че ще продължи участието си в Лига Европа, което

"В никакъв случай не играхме плахо, чакахме нашия шанс и се опитвахме да вкараме гол. В първите тридесет минути стояхме по-добре на терена, имахме няколко положения. След това Висла взе инициативата, а този гол малко преди почивката ни прекърши.

Висла бе по-добрият отбор и заслужено продължава напред. Ние не взехме изпита и отиваме на поправителен. Не е нужно да правя анализ на Висла - това е силен и класен отбор с четири-пет силни и класни футболисти, които правят разликата в един такъв двубой в Европа.

По принцип не коментирам съдийството и няма да правя изключение сега. Имам забележки към съдийството, но не искам да коментирам. Загубихме три мача и не съм доволен, но можехме да направим повече в първите два мача. Колкото до моя пост - абсолютно съм спокоен", коментира Любослав Пенев.