Пау Гасол преподписа с Лейкърс за още три години

галерия:

Испанското тежко крило на шампиона в НБА Лос Анджелис Лейкърс Пау Гасол преподписа контракта си с "езерняците" за още три години, съобщиха медиите отвъд Океана.

 

Испанецът се присъедини към Кобе Брайънт и компания преди два сезона, когато все още защитаваше цветовете на Мемфис Гризлис. Гасол бързо се наложи като един от водещите баскетболисти на Лейкърс и помогна на тима да триумфира с титлата в Националната баскетболна асоциация през изминалата година.

 

Новият договор на Гасол ще го задържи в Лос Анджелис до края на сезон 2013/14, като за това време той ще получи над 60 милиона долара.

 

От началото на сезона, испанецът е записал по 17 точки, 12,6 борби и 3,7 асистенции средно на мач.