Кливланд надделя над Лейкърс в коледното дерби на НБА

галерия:

снимка: ройтерс

Отборът на Кливланд Кавалиърс спечели интригуващата коледна битка срещу Лос Анджелис Лейкърс в шампионата на НБА, след като Леброн Джеймс и компания сразиха действащия шампион с 102:87 при гостуването си в "Града на Ангелите".

 

Това е и първо поражение за "езерняците" от 11 мача насам, нарушавайки страхотната им победна серия напоследък. За пореден път, най-резултатен за тима на Фил Джексън беше мегазвездата Кобе Брайънт, който наниза 35 точки в коша на противника, което обаче се оказа недостатъчно за домакините.

 

За победителите пък най-точни бяха Мо Уилямс и Леброн Джеймс, които реализираха общо 54 точки, съответно 28 и 26, извеждайки Кавалиърс до престижния успех. Това бе и втора домакинска загуба на Лейкърс през новия сезон.


Резултати от мачовете, играни тази нощ в Националната баскетболна асоциация:

 

Ню Йорк Никс - Маями Хийт 87:93

 

Орландо Меджик - Бостън Селтикс 77:86

 

Финикс Сънс - Лос Анджелис Клипърс 124:93

 

Портланд Трейлблейзърс - Денвър Нъгетс 107:96