Партизан размаза Левски след кървавия бой в "Универсиада"

Тити си е Тити

След масовия бой между фенове на Левски и Партизан сръбският гранд постигна разгромна победа с 98:66 (14:21, 16:19, 23:28, 13:30) над „сините“ в опразнената принудително зала „Универсиада“ в двубой от 8-ия кръг на Адриатическата баскетболна лига.

НА ТОЗИ ЛИНК вижте видео и подробности за ужасяващите кървави сцени по трибуните и ожесточения бой между феновете.
Един сръбски фен е откаран в болница в тежко състояние.

Сините“ остават на последно място в класирането с 1 победа и вече 7 загуби, докато Партизан изравни баланса си – 4 успеха и 4 поражения.

След първата четвърт в зала "Универсиада" при резултат 14:21 феновете на двата отбора се сбиха, което доведе до прекратяване на мача. Привържениците на Левски тръгнаха да се саморазправят с малка група запалянковци на сръбския тим, което доведе до нахлуване на терена и масов бой. За съжаление в залата имаше само частна охрана, която не успя да се справи с положението.

Баскетболистите на Партизан напуснаха залата, а тези на Левски се опитаха да успокоят феновете. След това в "Универсиада" влязоха представители на полицията, които успяха да се справят с положението.

След повече от 30 минути прекъсване залата беше изпразнена и срещата се доигра. Въпреки това "сините" ще бъдат санкционирани от ръководството на Лигата. Гостите водеха през целия двубой. След прекъсването домакините не успяха да се съвземат и след слаба игра в последната част загубиха с 32 точки разлика.

За Левски с 20 точки завърши Павлин Иванов, а 9 точки добави Димитър Ангелов. За Партизан Никола Милутинов вкара 21 точки, а с 20 точки завърши Джордже Дагич. В следващия си мач от турнира Левски гостува на Металац (Сърбия) на 22-и ноември.