Парма се добра до хикс с Фиорентина

Парма и Фиорентина завършиха 1:1 в първи мач от 4-ия кръг на италианската Серия А. Фиорентина изпусна трите точки по нелеп начин, след като водеше с 1:0 до самия край.

Звездата на "виолетовите" Стеван Йоветич пропусна дузпа две минути преди последния сигнал, а в добавеното време Парма изравни след точно изпълнена дузпа на Хайме Валдес. Фиорентина поведе в 20-а минута с гол на аржентинеца Факундо Ронкалия.

В 56-а минута Парма получи право да изпълни дузпа, но Хайме Валдес пропусна. Драмата на "Енио Тардини" настъпи в заключителните минути на мача.

В 88-а минута съдията отсъди дузпа за Фиорентина, като за нарушението червен картон получи Алеандро Роси. Голмайсторът на Серия А от началото на сезона Стеван Йоветич обаче пропусна от бялата точка.

В добавеното време главният рефер свири втора дузпа за Парма, като този път Хайме Валдес бе точен и спаси точката за Парма, информира БТА.