Благой Георгиев и Терек свалени от върха в Русия

Терек регистрира тежко поражение с 0:3 при домакинството си на Локомотив Москва и отстъпи първото място в руската Премиерлига.

Българският полузащитник Благой Георгиев изигра цял мач за тима от град Грозни, но не можа да помогне на съотборниците си да избегнат загубата.

Така тимът от столицата на Чечня се свлича до трета позиция в класирането, като остава с 19 точки от 9 кръга и изостава с 2 от новия лидер ЦСКА Москва.

Втори за момента са именно „железничарите" от Москва, а иначе Терек може да загуби още една позиция, ако милионерите Анжи надвият в понеделник Алания като гост, защото имат 17 пункта до момента.

Първото полувреме бе равностойно и нито един от двата тима не можа да намери вратата на противника, като няколко добри центрирания на Георгиев не бяха засечени в мрежата от негови съотборници.

В 62-ата минута Григорев откри резултата при добавка на избита от вратаря на Терек топка след удар първия му удар - 0:1.

Възпитаниците на Славен Билич реализираха още едно попадение в 82-ата минута, дело на Обина, който с фантастичен удар прати кълбото точно под сглобката на гредите и покачи резултата на 0:2.

В 88-ата пък Торбински с отличен пас изведе Майкон покрай Годзюр и бразилецът нямаше право да сбърка, след като просто трябваше да пусне кълбото в мрежата за крайното 0:3.